Megtartottuk a második és a harmadik workshopot is, ahol az eredményeinkről számoltunk be. Emellett megismerhették bizonyos modulok gyakorlatait a résztvevők, saját élményen keresztül.
Még áprilisban, Lukács Gabi és Retkes Flóra vezetésével a Szükséglet, igény, vágy és a Jövőképek modul gyakorlataiból válogattunk. Ezek kapcsán többféle kérdést jártunk körül. A tárgyakhoz való személyes viszonyunk vizsgálata, a szükséglet, igény és vágy közötti különbség megfogalmazása és a saját környezettudatossági gyakorlataink mélységének feltérképezése volt a workshop első felének a fókuszában. Ezután a pozitív jövőképek lehetséges változataival kapcsolatban alkottunk és beszélgettünk. Tervet készítettünk arról, hogy milyen lépéseket kell megtennie az emberiségnek, hogy pozitív jövőnk legyen.
A májusi workshopot Lukács Gabi és Farkas Hanna vezette. Ekkor is két modult vittünk a résztvevőknek. A klímaérzelmekkel kapcsolatban meglepő eredményre jutottunk: nem csak szorongunk a klímaváltozás miatt, de sok reménykeltő akció és eredmény is van. Így a közösen elkészített klímaérzelem-kerekünkben több volt a pozitív érzelmet jelző szín, mint a negatív. A workshop a Remény modullal folytatódott. Ekkor úgy belejöttünk a beszélgetésbe és a gyakorlatok megvalósításába, hogy még fotózni is elfelejtettünk.


